Co robić ze starymi książkami?

Książki to rzecz, którą lubimy zbierać przez całe życie i ciężko je wyrzucić chociaż do wielu pozycji już nie wracamy i zdajemy sobie sprawę, że nigdy ich nie przeczytamy. Kolekcja cały czas się powiększa, a miejsca w mieszkaniu jest coraz mniej. Nikt nie lubi wyrzucać czegoś co ma w sobie pewną wartość. Książki otaczamy szczególnym szacunkiem. Na szczęście jest kilka sposobów na to by pozbyć się ich nadając im nową użyteczność.

Jak nadać książką nowa użyteczność?

Po pierwsze możesz oddać je do biblioteki czy antykwariatu. Wiele z takich miejsc ma dużo pozycji i nie wszystkie książki chętnie przyjmą, dlatego warto wcześniej wysłać listę z pozycjami, które mamy do zaoferowania. Jeśli mamy dużą ilość książek dla dzieci warto pomyśleć o rozdaniu ich w jakiejś placówce społecznej czy nawet przedszkolu czy szkole. Warto jednak wtedy pamiętać by oddawać książki, które są dobrej jakości i nie uległy zniszczeniu.

Aktualnie coraz popularniejszy jest bookrossing, czyli przekazanie książek na specjalnie przygotowane półki w miejscach publicznych. Coraz częściej książki możemy dostrzec w różnego rodzaju poczekalniach, czy kawiarniach. W niektórych z nich możesz nawet otrzymać bon zniżkowy na kawę za oddanie własnej książki.

Jeżeli jesteś prawdziwym miłośnikiem literatury warto rozważyć wymianę książek. Możesz zorganizować to we własnym zakresie wśród znajomych lub wziąć udział w publicznej wymianie, które są czasami organizowane. Informacje o tego typu wydarzeniach bardzo często są w formie wydarzeń organizowanych na portalach społecznościowych.

Sprzedaż starych książek

W internecie jest także coraz więcej portali, w których można wystawić książki na sprzedaż. Jeśli mamy jakieś ciekawe pozycje, w które zainwestowaliśmy spore pieniądze oddanie ich może być dla nas ciężkie. Poza tym za zarobione pieniądze możemy uzupełnić naszą biblioteczkę o nowe pozycje.

Poza internetem książki możesz sprzedać w skupie książek gdzie wykwalifikowane osoby wyceniają i skupują książki.

WAŻNE! Nie wyceniamy książek online! Zlecenia realizujemy na terenie Warszawy i bliskich okolic.

Jest mnóstwo sposobów i nie warto kolekcjonować książek tylko po to by stały na półkach. Podarujmy je komuś kto lubi czytać, znajdźmy miejsca, w których ludzie poszukują książek i dajmy im tym sposobem nowe życie.

Możesz również polubić…