Czym dokładnie są targi książek?

Targi książki są wielkim wydarzeniem handlowym, które organizowane jest na sporych powierzchniach, na których wydawnictwa wystawiają stoiska i prezentują na nich swoje książki. Jest to dla nich doskonała metoda promocji i trafienia ze swoimi nowościami do jak największej grupy czytelników. Targi są idealnym miejscem na zwiększenie swojej sprzedaży – zapewniają małym wydawnictwom duże zyski, a także rozgłos.

Jakie książki mogę znaleźć na targach?

Niemniej, targi książki są także mekką dla każdego zagorzałego fana literatury – jest on w stanie w jednym miejscu znaleźć wszystko, czego potrzebuje. Ma szanse odnaleźć się wśród zupełnie nowych książek i autorów oraz kupić niepowtarzalne perełki, które później zapewnią mu mnóstwo nieprzespanych nocy z książką w ręce. Nie jest tajemnicą, że na targach człowiek często znajdzie niektóre pozycje, których na próżno szukać w bibliotekach czy księgarniach, łącznie ze specjalistyczną literaturą naukową. Targi są też miejscem, w które rokrocznie przybywa bardzo wiele znanych osobistości ze świata literatury – dla czytelnika może być to niepowtarzalna szansa na spotkanie z ulubionej pisarzem lub zdobycia egzemplarza swojej ulubionej książki wraz z autografem autora. Targi przyciągają także całą rzeszę krytyków literackim, którzy wyszukują spośród wszystkich stoisk interesujących pozycji, szukają czegoś co ma szanse przebicia na książkowym rynku. Ciekawą atrakcją części targów jest też wielki hall z opcją wymiany – czytelnik wnosi określoną ilość książek, a potem wynosi tyle samo. Dzięki temu, bez ponoszenia żadnych kosztów jest w stanie odświeżyć swoją domową biblioteczkę oraz pozbyć się książek, do których wie, że już nie wróci, a przecież mogą one zainteresować kogoś innego.

Największe targi książki organizowane są rokrocznie w maju w Warszawie, od 2013 roku na Stadionie Narodowym. W 2016 roku na targach pojawiło się ponad 800 wystawców oraz ponad 1000 światowych twórców, którzy przeprowadzili w salach konferencyjnych 1500 spotkań z czytelnikami. Podobne imprezy organizowane są na mniejszą skalę m.in. w Poznaniu, Krakowie, Białymstoku czy Katowicach.

Możesz również polubić…