Grafik DTP czym się zajmuje

Praca nad projektami graficznymi oraz tekstem nie jest łatwa, dlatego odpowiedzialne muszą być za to osoby posiadające spore kwalifikacje w tej kategorii tematycznej. Bardzo poważnym stanowiskiem przy łamaniu oraz składzie tekstu jest na pewno grafik DTP, który musi zmierzyć się z wieloma zadaniami. Przede wszystkim jest to specjalista odpowiadający za przygotowywanie materiałów do druku, ale też za odpowiednie ich wydrukowanie, tak aby były one przejrzyste i bezbłędne. Tacy graficy podzieleni są zazwyczaj na grafików 2D oraz 3D, dlatego już na samym wstępie swojej ścieżki zawodowej trzeba wybrać odpowiednią specjalizację, w której będzie się szkoliło własne umiejętności do wysokiego poziomu.

Drukowanie różnych materiałów

Grafik DTP przygotowuje nie tylko gazety oraz czasopisma, ale przede wszystkim ulotki, wizytówki oraz katalogi. Ważny jest dla niego również proces drukowania, tak aby umiejętnie połączone ze sobą elementy tekstowe oraz graficzne dały spójną całość, którą odbiorca będzie po prostu zachwycony. Ważne jest też to, że graficy DTP pracują na różnych materiałach, chociaż zależne jest to głównie od potrzeb klientów. Druk może być naniesiony na przeróżnych materiałach, nie musi to być więc zwykły papier, często takie prace są dużo bardziej skomplikowane i wymagają od grafików DTP większych umiejętności, dlatego regularnie przechodzą oni specjalistyczne szkolenia. Wtedy też mogą zadbać odpowiednio o to, aby podnosić poziom swoich zdolności graficznych, co na pewno bardzo przyda się im podczas realizacji różnych projektów zawodowych. Graficy DTP zajmują się przygotowywaniem materiałów do druku na takich elementach jak: folia samoprzylepna, papier błyszczący, papier matowy, itd. Jak widać wyraźnie jest to bardzo skomplikowane zadanie, dlatego też nie każda osoba będzie sobie w stanie z tym skutecznie poradzić.

Tworzenie reklam firmowych

W wielu przypadkach graficy DTP odpowiadają za stworzenie reklam firmowych. Wykorzystują do tego właśnie funkcjonalne folie samoprzylepne, które mogą być później z powodzeniem użyte np. na samochodach. Ich umieszczaniem na samochodach zajmuje się już sam klient, a grafik DTP podejmuje się zadania, które polega na przygotowaniu materiałów, które na takich autach zostaną umieszczone w formie reklamy. Pracuje się wtedy na specjalnych programach graficznych, tak aby nie powstały żadne problemy, gdy będzie trzeba skorygować tekst lub elementy graficzne, a następnie dobrze je ze sobą połączyć. Wtedy reklama będzie prezentowała się idealnie.

Możesz również polubić…