Najlepsze książki do nauki gry na gitarze

Gra na gitarze dla wielu osób jest bardzo pociągającą opcją, jednak trzeba najpierw zająć się szlifowaniem swoich umiejętności w tym zakresie. Bardzo przydatne mogą okazać się różnorodne książki znajdujące się na rynku, z których można skorzystać, tak aby uzyskać fachową wiedzę na temat obsługi gitary.

3 najpopularniejsze książki do nauki gry na gitarze (przeczytaj więcej)

Gitara dla żółtodziobów” + CD, Noad Frederick

Najlepsze książki do nauki gry na gitarzeIdealna propozycja zwłaszcza dla gitarzystów klasycznych. Dowiedzieć można się z niej o gitarach wszystkiego, a mianowicie tego jak jest zbudowana, jak wydobywać z niej muzykę oraz jak obsługiwać poszczególne modele gitar. Znaleźć można w niej również fachowe porady związane z dobieraniem strun, ale też ich wymianą. Zainteresowani poszerzą też wiedzę o muzyce pochodzącej z różnych stron świata, dodatkowo dowiedzą się co to jest notacja i jakie techniki gry są dostępne dla gitarzystów.

„Gitara akustyczna. Podstawy gry” + CD, opracowanie zbiorowe

Poradnik przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą w szybkim tempie nauczyć się grać na gitarze akustycznej. Zawarta jest w nim zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna, a także wiele ćwiczeń dla osób początkujących, aby na każdym etapie prac móc rozwijać swoje zdolności. Zapoznać można się m.in. z tajnikami melodii, ale też z pojęciem akordów, dzięki płycie CD dołączonej do książki można trenować różne techniki gry na gitarze akustycznej.

„Gitara od podstaw”, Wenclewski Jacek

Najlepsze książki do nauki gry na gitarzeJak sama nazwa wskazuje zawiera ona porady związane z grą na gitarze od podstaw. Prezentowane są w książce różnorodne utwory, lecz przed ich opisem znajdują się ćwiczenia, które będą w stanie pomóc zainteresowanym opanować je do perfekcji pod kątem praktycznym. Podręcznik przeznaczony głównie dla osób, które nie miały wcześniej styczności z gitarą, ale też dla osób, które w przeszłości próbowały już grać na gitarze. Skupia się przede wszystkim na dążeniu do opanowania różnych tajników gry na tym instrumencie, tak aby móc próbować grać muzykę różnych gatunków.

Zapisz

Możesz również polubić…