Recenzja książki Harlana Cobena “Nie mów nikomu”

Książka pod tytułem “Nie mów nikomu” to doskonałe dzieło autorstwa Harlana Cobana, które cenione jest na całym świecie, również na terenie Polski. Bohaterem książki jest doktor David Beck, który stracił żonę, którą bardzo kochał. To odciska piętno na jego życiu, doktor nie potrafi pogodzić się ze stratą ukochanej osoby i popełnia mnóstwo błędów, jego życie pozbawione jest większego sensu. Czy jednak tak potoczą się jego dalsze losy, czy też jednak weźmie się w garść i odmieni swoje życie na lepsze? Wizja śmierci jego żony nie opuszcza go ani na krok, nie może spać, jeść, ani na niczym sensownym skupić uwagi. W końcu jednak postanawia coś z tym zrobić, bo zdaje sobie sprawę z tego, że dalsze przeżywanie rodzinnej tragedii może doprowadzić go do bardzo przykrych następstw, na które nie jest gotowy.

Opowieść o wydarzeniach, które przytrafić mogą się każdemu

Książka porusza tematy związane z codziennym życiem wielu ludzi. Przecież każdego dnia ktoś traci bliską sobie osobę. Każdy reaguje wtedy różnie, nie da się jasno określić tego, jak zachowa się dany człowiek. Wkrótce jednak życie doktora Becka diametralnie się zmienia, ponieważ może okazać się, że śmierć jego żony była wielkim kłamstwem, że wszystkie wydarzenia o których do tej pory wiedział zostały zmyślone i spreparowane. Czy jest to jednak prawda, czy to zburzy wizję rzeczywistości w myśleniu doktora? Książka jest pełna zwrotów akcji, jest niezwykle dynamiczna, dlatego powinna zaspokoić oczekiwania każdego czytelnika, który jest żądny wrażeń i przygód. Wydarzenia opisywane są bardzo precyzyjnie, owiane są wizją tajemnicy oraz grozy, co powinno spodobać się doświadczonym odbiorcom, którzy liczą na ciekawe historie z niewiadomym zakończeniem. Tak właśnie jest tym razem, o co autor zadbał w sposób doskonały.

Wizja szaleństwa

Beck otrzymuje różne sygnały, że być może jego żona nadal żyje, ktoś chce się z nim spotkać. Nie wie sam do końca, co ma o tym wszystkim myśleć, dlatego też jest bliski szaleństwa oraz paranoi. W końcu postanawia rozwikłać zagadkę, czy jednak jest to w stanie zrobić na własną rękę, czy też będzie musiał skorzystać z pomocy kogoś bliskiego i zaufanego? Warto prześledzić dokładnie jego losy, ponieważ każdy może stracić bliską osobę i nie wiadomo, jak wtedy czytelnik może się zachować, a na przykładzie bohatera książki można zobaczyć jakie emocje targają wtedy człowiekiem zwłaszcza, gdy później wszystko może okazać się nieprawdą. Książka jest bardzo wciągająca i na pewno nikogo nie rozczaruje.

Możesz również polubić…