Recenzja książki: “Miłość w Czasach Kolki”

Choć nie jestem fanką gatunku jakim są erotyki to książka Ian Kerner oraz Heidi Raykeil pt. “Miłość w czasach kolki” bardzo przypadła mi do gustu. Książka dedykowana jest rodzicom, dla których świeżo po narodzinach dziecka temat seksu może być trudny albo zbyt odległy. Autorki opowiadają o tym co się dzieje i co może się dziać w sypialniach świeżo upieczonych rodziców. Obie podkreślają znaczenie seksu w życiu każdej pary, tak naprawdę nie tylko tej, która ma dziecko, ale każdej która chce tworzyć związek znaczący coś więcej niż dzielenie wspólnej przestrzeni i codziennych obowiązków.

“Miłość w Czasach Kolki” – recenzja

Ogromną zaletą “Miłości w czasach kolki” jest lekkie pióro i humor autorek. Daleko im do klasycznych erotyków, które ciągle chcą utrzymać czytelnika w napięciu seksualnym i podsycać ich zmysły. Autorki są dosłowne, pełne czarującego humoru, nazywają wszystko po imieniu wprost i bez zbędnego rozbudowywania atmosfery. Zwracają uwagę na rzeczy, o których często zapomina się w sypialnie i choć dedykują książkę głównie świeżo upieczonym rodzicom to moim zdaniem ta pozycja jest świetna dla każdego. Problemy przedstawione są zarówno męskimi jak i kobiecymi oczami co daje szerszy ogląd na sprawy. Dodatkowo możemy zobaczyć, że rozterki i przemyślenia, których czasem się wstydzimy ma każdy z nas, a jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na dziecko możemy przygotować się na to co może nas czekać. Jest to też świetna ciekawostka, często wywołująca uśmiech, jednak szalenie ciekawa.

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Czyta się ją z lekkością, a co najważniejsze z ogromnym zaciekawieniem. Otwiera oczy na wiele zagadnień, poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć z humorem na codzienne seksualne rozterki. Porusza nie tylko tematykę seksu, ale także relacji oraz akceptacji samego siebie i sytuacji w jakiej się znalazło, adaptacji do nowej rzeczy i zrywania z tematami tabu. Świetna lektura zarówno dla kobiet i mężczyzn oczywiście szczególnie polecana tym, którzy spodziewają się dziecka lub są świeżo po jego narodzinach. Książek możecie kupić w internetowym antykwariacie: https://www.antykwariat-amicus.pl/

Możesz również polubić…