Stare płyty winylowe – wycena

Winyle są namacalnym dowodem istnienia poprzedniej epoki rozwoju technologicznego. Epoki, kiedy technika i elektronika nie pędziła tak szybko do przodu jak w XXI wieku. Niektórzy mają do nich wielki sentyment, dla innych są to śmieci, których chcieliby się pozbyć. O wiele lepszym rozwiązaniem niż wyniesienie ich na śmietnik jest oddanie takich płyt w miejsce ich skupu. Na terenie woj. mazowieckiego można znaleźć wiele takich miejsc, gdzie przyjmują każde płyty winylowe. Jednych z takim miejsc jest skup płyt winylowych w antykwariacie Amicus. Należy jednak pamiętać, że w niektórych skupach przyjmują tylko te w dobrym stanie, więc warto udać się w inne miejsce, jeśli w konkretnym nie chcieli od nas przyjąć winyli.

Co zrobić ze starymi płytami winylami?

Płyty winylowe można przynieść na przykład do niektórych antykwariatów, które prowadzą takie skupy. Nie ma wtedy znaczenia co jest nagrane na płycie, jaki jest to gatunek muzyczny, ani czy jest to muzyka polska czy zagraniczna. Można poszukać nawet takich antykwariatów, z których pracownik antykwariatu przyjeżdża do domu klienta, dokonuje ich przeglądu i robi na miejscu wycenę. Niektóre antykwariaty informują, iż nie przyjmują płyt winylowych nie nadających się do odsłuchu, płyt kapel osiedlowych, z muzyką klasyczną czy singlami. Warto to sprawdzić na stronach internetowych antykwariatów lub zadzwonić tam zanim przystąpi się do dokonywania transakcji.

Są w Warszawie również punkty zajmujące się skupem wyłącznie płyt winylowych. Informują one z jakiego rodzaju muzyką płyty skupują oraz z jakimi nie warto się do nich zgłaszać. Są to np. płyty z nagraniami z muzyką z lat 70., 80. czy 90. polską i zagraniczną czy gatunkami tj. rock czy jazz. Nie raz podana jest także wielkość płyt, jaką można sprzedać, że są to mniejsze i większe winyle. Większość z tych punktów skupuje nawet duże ilości płyt, dojeżdża do domu klienta oraz na miejscu robi wycenę i ocenę płyt. Są to z reguły firmy, które znają się na takich płytach i potrafią ocenić ich właściwą wartość. Wygodna jest także oferowana przez nich forma zapłaty – za pomocą gotówki i od razu na miejscu. Istnieje również możliwość sprzedaży płyt do takich skupów na odległość – płatność wtedy dokonywana jest przelewem a po winyle przyjeżdża wysłany przez firmę kurier.

Możesz również polubić…